Kauno mariose atidarytas laivybos sezonas

Dviejų laivų savininkas ir kapitonas Rimantas Mažukna suskaičiavo, kad šis sezonas „Nemunui“ bus 15-asis, o jis pats upeiviu dirba jau 50 metų. „Algirdas“ Kauno mariose pradėjo plaukioti 2001 metais.

Laivai į Kruonio hidroelektrinę (šeštadieniais) ir Rumšiškes (sekmadieniais) plaukioja , taip pat jie gali būti ir užsisakomi – valanda plaukimo kainuoja 360 litų. Bilietų kainos suaugusiam – nuo 17 iki 20 Lt, vaikams nuo 5 iki 10 metų – 10 Lt, iki 5 metų – nemokamai. Šio sezono naujovė – bilietus galima įsigyti elektroninėje  KTICKB svetainėje. Ateityje popieriniai bilietai gali visai išnykti.

Biuro direktorius Sigitas Sidaravičius pasakojo, kad internetinėje parduotuvėje taip pat pardavinėjami suvenyrai, bilietai į muziejus, ekskursijas.

R.Mažukna džiaugėsi naujovėmis, tačiau neslėpė, kad yra ir nemažai negerumų. „Prieplaukos labai apleistos, net prie Rumšiškių muziejaus, gėda užsieniečiams parodyti. Prieplaukos priklauso savivaldybėms, tačiau niekas nėra daroma, tik garsiai kalbama metai iš metų“, – sakė R.Mažukna.

Jis 15min.lt žurnalistams pasakojo, kad laivas „Nemunas“ buvo pasmerktas būti supjaustytas. „Sužinojęs šią naujieną pasakiau: „Leiskite vieną dieną pagalvoti“. Ir nusipirkome laivą. Jis buvo visas surūdijęs. Nuo vasario iki vasaros jį aptvarkėme ir pradėjome plaukioti“, – atsiminė. R.Mažukna. „Nemunas“ per valandą sunaudoja apie 28 litrus degalų.

Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kauno-mariose-atidarytas-laivybos-sezonas-56-333977

[g-carousel gid="2108" height="200" per_time="3"]